Reklama

Reklamy

Reklama
Reklama

stat4u

XII Sesja Rady Miejskiej

DrukujEmail

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wczorajsza XII sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od uroczystości wręczenia stypendiów burmistrza trójce uczniów. Stypendium naukowe otrzymał Kornel Zieliński. Stypendia sportowe przyznano Marcie Chrabąszcz i Filipowi Cukrowskiemu.

Dyplomami za szczególne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej uhonorowano również zapaśników z sekcji zapaśniczej MKS Rokita i ich trenerów.
Burmistrz Stanisław Jastrzębski wprowadził pod obrady projekt uchwały dotyczący zabezpieczenia środków finansowych na remonty kolejnych dróg w ramach tzw. "schetynówek". Wniosek dotyczy dróg wewnątrz osiedla Stary Warzyń. W porównaniu do poprzednich wniosków ten jest mniej korzystny dla gmin i powiatów, bowiem zmienił się sposób finansowania. Teraz 30 procent kosztów będzie pokrywanych z budżetu państwa, natomiast 70 procent z budżetu gminy. Radni tę uchwałę podjęli jednogłośnie.
Rada zlikwidowała Gminne Biuro Promocji i Informacji jako samodzielną jednostkę budżetową i włączyła biuro w strukturę Urzędu Miejskiego jako wydział. Radni wprowadzili również zmiany w budżecie gminy, a także podjęli uchwałę w sprawie opłat za świadczenia w prowadzonych przez gminę przedszkolach.
Rada uchwaliła nowy regulamin dotyczący porządku i czystości w gminie oraz uchwałę w sprawie zapewnienia opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zasad ich wyłapywania.
Wybrała też dwóch ławników do Sądu Rodzinnego w Wołowie.
Pewne kontrowersje pomiędzy koalicją a opozycją wzbudziła uchwała dotycząca nazwy ronda. Trójka radnych - Eugeniusz Skorupka, Andrzej Lech i Halina Wiśniewska - wprowadziła pod obrady uchwałę o nazwaniu ronda imieniem "Solidarności". Uchwała przeszła przy trzech głosach wstrzymujących się. Grupa "Dolnobrzeżan" chciała przeprowadzić sondę wśród mieszkańców i dopiero po uzyskaniu wyników podjąć decyzję w sprawie nazwy dla ronda.
Na zakończenie obrad zabrała głos prezes PCM Jolanta Klimkiewicz, która nie tylko podziękowała radnym za przekazanie środków dla spółki, ale również poinformowała o pracach remontowych prowadzonych w obiektach spółki oraz planach związanych z kontraktowaniem usług w Narodowym Funduszu Zdrowia.

źródlo: brzegdolny.pl


+ 0
+ 0
 

Dodaj komentarz

1.Operator Serwisu oraz jego współpracownicy nie odpowiadają za treść komentarzy użytkowników Serwisu.
2.Komentarze zawierające treści wulgarne, przejawiające zabarwienia rasistowskie lub seksualne będą bez uzasadnienia usuwane przez Operatora lub osobę do tego upoważnioną.


Kod antyspamowy
Odśwież